карневал

Пронајдени се 11 резултати на тема „карневал“
Вести

Најмалку 18 деца се повредени од влетувањето на автомобил во карнавалската поворка во германскиот град Волкмарсен

Според најновите информации од полицијата во германскиот град Волкмарсен, меѓу 52-та повредени во вчерашниот инцидент кога автомобил...