Карло Ромео

Пронајдени се 7 резултати на тема „Карло Ромео“
Вести

Средба Мицкоски- Ромео: Политичкиот прогон кој го спроведува власта кон политичките неистомисленици е сериозен проблем и ја оддалечува државата од ЕУ и НАТО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Македонија, Карло Ромео. Мицкоски...