кардиф

Пронајдени се 7 резултати на тема „кардиф“
Фудбал

Ќе ви се скрши срцето од неговата очајна изјава: Таткото на фудбалерот се огласи по исчезнувањето на авионот на фудбалерот (ФОТО)

Карфид го сруши клупскиот рекорд за да го купи Аргентинецот Емилијано Сала од Нант. Фудбалерот со мал авион се упати од Франција кон...
Фудбал

Со фудбалот не може да се пофали, но со неа се гордее: Сопругата на капитенот на Кардиф ги има најголемите гради во Премиер лигата

Шон Морисон веројатно не е играч кој ќе се памети. Тој ја започна својата кариера во Плајмаут, а играл и за Свиндон Таун, Саутенд Јунајтед,...