карате

Пронајдени се 30 резултати на тема „карате“
Останати спортови

Македонија освои 2 златни, 1 сребрен и 2 бронзени медали на ИТКФ Медитеранскиот онлајн шампионат во кати

Македонската репрезентација во традиционално карате на ИТКФ Медитеранскиот онлајн шампионат освои 2 златни, 1 сребрен и 2 бронзени медали...
Останати спортови

На европското првенство во карате во Баку, Азербејџан боите на Македонија ќе ги брани Александар Неделковски

На европското сениорско карате првентство кое што ќе се одржи во Баку, Азербејџан од 25-29 март како дебитант ќе настапи нашиот најдобар...
Останати спортови

БРАВО: Два златни и еден бронзен медал за младите македонски каратисти од Балканското првенство во Дубровник

Изминатиов викенд во Дубровник, Хрватска се одржа 19-то Балканско карате првенство за кадети, јуниори и постари јуниори (У21). На првенството...