карантин

Пронајдени се 73 резултати на тема „карантин“
Вести

„Ќе дојдат и тие ваши избори и народот вас ќе ви одговори многу брзо – Кажете му на народот зошто го држевте до сега у карантин?“

Ние сме лудаци…. Што ве слушаме сеуште вас! Прес лакрдија! Не ја релативизирајте Короната. А одеднаш сите мерки на Влада на Република...
Регион

Претставен планот за претстојната летна сезона: Без тестови и без карантин, странските туристи слободно ќе пристигнуваат во Грција

Во две фази, едната за домашниот на 25 мај, другата за странскиот, на 15 јуни Грција одново се отвора за туризмот, преку владиниот план „...
Регион

Грчката влада ќе го објави планот за туризмот: За туристите нема да биде потребен ниту тест, ниту карантина за патувањето во Грција

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, во 18 часот по локално време ќе го соопшти владиниот план за туризмот и економијата, а веднаш потоа,...