капитен

Пронајдени се 18 резултати на тема „капитен“
Фудбал

Наместо идниот месец да игра со Македонија, тој заминува во војна- капитенот на ерменската репрезентација дресот го замени со пушка

Капитенот на ерменската фудбалска репрезентација, Вараздат Харојан реши да и помогне на својата земја во војната со Азербејџан, фудбалскиот...
Фудбал

Со фудбалот не може да се пофали, но со неа се гордее: Сопругата на капитенот на Кардиф ги има најголемите гради во Премиер лигата

Шон Морисон веројатно не е играч кој ќе се памети. Тој ја започна својата кариера во Плајмаут, а играл и за Свиндон Таун, Саутенд Јунајтед,...