капитални инвестиции

Пронајдени се 32 резултати на тема „капитални инвестиции“
Вести

Мисајловски: Капиталните инвестиции се со катастрофален резултат, владата за ваков неуспех треба да си поднесе оставка и да се извини дека ништо не сработила за граѓаните

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на Фејсбук објави дека резултатот на капиталните инвестиции во земјава е катастрофален,...
Економија

Владата целосно потфрли на економски план: За 9 месеци катастрофална реализација на капиталните проекти

Реализираните капитални инвестиции се на алармантно ниско ниво, а тоа води до други опасности за економијата. Согласно објавените податоци...
Економија

И покрај бомбастичните најави на Заев за рекордни капитални инвестиции, граѓаните добија само „трошки“ од буџетот

За седум месеци годинава Владата успеа да реализира едвај 21,3% капитални инвестиции. Тоа се 21,3% од средствата наменети за училишта, градинки,...
Економија

Рекордно ниско ниво на капитални инвестиции: Ветените болници, училишта и градинки останаа само ветувања на хартија

Реализацијата на државните инвестиции во Република Македонија целосно потфрли, согласно денеска објавените податоци на Министерството...