капитални инвестиции

Пронајдени се 34 резултати на тема „капитални инвестиции“
Скопје

Нелоски: Четири години Град Скопје нема еден капитален проект, скопјани од Шилегов не добија ништо конкретно освен лаги

Скопје и скопјани немаат добиено ништо конкретно освен лаги и манипулации од страна на градскиот татко Петре Шилегов рече претседателот...
Скопје

Перински: Златко Марин и Општина Аеродром на дното во државата по капитални инвестиции, каде одат парите кои не се трошат на инвестиции?

Златко Марин и Општина Аеродром на дното во државата по капитални инвестиции, споредено со вкупната сума за расходи, пишува на својата...
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за половина година не успеа да реализира ниту една четвртина од предвидените капитални инвестиции

СДСМ покажа што значи класична неработа. За половина година не успеале да реализираат ниту една четвртина од годишно планираните капитални...
Економија

Славески: ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди помош од 200 евра за сите лица кои ги изгубиле своите работни места поради кризата

Денес ќе презентирам дел од преодната стратегија на ВМРО-ДПМНЕ за справување со здравствено-економската криза, кој се однесува на мерки...
Вести

Мицкоски со пакет мерки за стопанството: Државни капитални инвестиции најмалку 90% и над 4 милијарди инвестиции

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека се обврзува на обнова која ќе донесе 4 милијарди евра домашни и странски инвестиции...
Економија

Катастрофална реализација на капиталните инвестиции: Не се искористени ниту пола од планираните пари за училишта, болници, градинки…

Заклучно со крајот на минатиот месец, реализирани се 49,02% од капиталните инвестиции. Тоа значи дека Владата предводена од СДСМ и Зоран...
Економија

Премиерот молчи за економскиот дебакл- Не постои ниту еден аргумент зошто во Македонија нема капитални инвестиции

Капиталните инвестиции доживееја фијаско. Во официјалниот извештај на Министерството за финансии реализацијата на капиталните инвестиции...
Економија

Капиталните инвестиции на катастрофално ниско ниво од едвај 4 % – Владата потфрли во своите ветувања дека ќе има инвестициски бум

Капиталните инвестиции се на катастрофално  ниско ниво за месец февруари односно 3, 53 % за 2019 година. Ова се поразителни бројки посебно...
Економија

Лош старт на капиталните инвестиции во јануари- Ништо од ветувањето на Заев, Анѓушев и Тевдовски за економска година

Низок старт на капитални инвестиции во годинава и покрај тоа што Владата на СДСМ и премиерот Зоран Заев, заменик претседателот на Владата...
Економија

Ништо од ветувањата на Владата за инвестициски бум- Катастрофална реализација на капиталните инвестиции од само 1,09 %

Реализацијата на капиталните трошоци за месец јануари 2019 година изнесува катастрофални 1,09 %. Имено денеска излезе официјалниот извештај...
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Минатата година власта на СДСМ го достигна дното во реализацијата на капитални инвестиции

Криминалната и одродена власт предводена од аболицираниот Заев по кој знае кој пат ја покажа својата неспособноста, неработење и расипништво....