капела

Пронајдени се 5 резултати на тема „капела“
Вести

Во тетовската капела наместо покојници се чуваат батаци и сувомеснати производи – еден од ретките градови во земјава кои немаат капела

Градската капела во Тетово, која беше изградена пред две години, се уште не е пуштена во функција. Се работи на остранување на техничките...
Вести

МОРБИДНИ ФОТОГРАФИИ: Во Барселона наместо автомобили катните гаражи се претворија во капели со илјадници ковчези

Корона вирусот секојдневно во Шпанија зема по стотици животи. Црниот биланс вчера изнесуваше 950 луѓе со што бројот се искачи на 10 илјади...