кандидатура

Пронајдени се 22 резултати на тема „кандидатура“
Вести

Голема веројатност дека Конгресот ќе му забрани на Трамп кандидатура за нов мандат како претседател, тврдат американски медиуми

Многу е веројатно дека американскиот Конгрес ќе му забрани на претседателот Доналд Трамп да се кандидира за втор мандат, јавија американски...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ја достави кандидатурата за идниот претседател на Македонија Силјановска: Ги повикуваме сите граѓани заедно да победиме

ВМРО-ДПМНЕ ја поднесе кандидатурата за новиот претседател на Република Македонија, тоа е професорката Гордана Силјановска Давкова. -Денеска...
Останати спортови

Никој не ги сака Олимписките игри: Само Милано и Стокхолм ги поднесоа своите апликации за игрите во 2026 година

Италијанскиот град Милано и шведската престолнина Стокхолм ги доставија своите апликации за организација на Олимписките игри во 2026...