кандидати

Пронајдени се 27 резултати на тема „кандидати“
Вести

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ со нова генерација на политичари кои ќе создадат нова понуда за она што им е најпотребно на граѓаните во секоја општина

ВМРО-ДПМНЕ на овие локални избори излегува со најголем процент на комплетно нова генерација на политичари кои ќе создадат една нова...
Останати спортови

Кралевски: МОК како институција и спортот во целина заслужува многу поквалитетни кандидати, Македонија и спортот едноставно заслужуваат повеќе

Против двајцата кандидати има претставка до Антикорупциска, а до едниот дури и кривична пријава до Основното јавно обвинителство. Република...