канал 5

Пронајдени се 15 резултати на тема „канал 5“
Вести

Косопственикот на струмичкиот бренд познат по ајварот МАМАС, вчера на својот twitter профил објави пост во кој телевизијата Канал 5 ја нарече Анал 5!

Косопственикот на струмичкиот бренд познат по ајварот МАМАС, вчера на својот twitter профил објави пост во кој телевизијата ја на нарече...
Вести

Мирчевски го возврати ударот до 1ТВ по нивната објава: Пренесете дека ќе платам и дека сте “најгледани“ со рејтинг 0,9%

Редакција на 1ТВ објави видео снимка на која, според очевидци, се забележува дека директорот на Канал 5, Иван Мирчевски добива казна од...
Вести

Мицкоски: Целосно застануваме зад постапката на Иванов за неприфаќање на капитулантскиот договор, подготвуваме кривични за потписниците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска е гостин во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, тој говореше и...
Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е најмоќната, најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Гостин во вестите на Канал 5 телевизија во вестите во 18 часот беше новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, тој на граѓаните...