канабис

Пронајдени се 67 резултати на тема „канабис“
Хроника

Кривична пријава против правно лице и неговиот управител по Законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанци

СВР Битола до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против Д.А.(37) од Битола и правно лице од с.Кравари, битолско, поради постоење основи...
Хроника

ПОЛИЦИЈАТА УПАДНА ВО ФИРМА КАДЕ ШТО СЕ ОДГЛЕДУВА КАНАБИС: Недостасувале семки, пронадени околу 15 килограми марихуана за која немало известување дека ја поседуваат

Вчера (28.10.2022) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни...
Хроника

ФОТО: Спречено да влезе во Македонија седум илјади килограми канабис – неговата вредност во земјава би достигнала вртоглава милионска сума

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава...
Хроника

ВИДЕО: Затворена фабрика за производство на канабис за медицински цели во Струга, спречено производство на дрога вредна пет милиони евра

На 15.07.2022 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје...