камион на смртта

Пронајдени се 5 резултати на тема „камион на смртта“
Вести

Детали од кои ќе ви се заледи крвта- еве против кого води полицијата истрага поради смртта на 39-те лица во камионот на смртта

Британската полиција денеска соопшти дека води истрага за двајца браќа од Северна Ирска поради смртта на 39 лица, чии тела беа пронајдени...