камила паркер

Пронајдени се 7 резултати на тема „камила паркер“
Познати

Последната кралица сопруга која била крунисана било пред 85 години – еве каква круна ќе носи Камила по крунисувањето идната пролет (ФОТО)

Крунисување на кралот Чарлс Трети ќе се одржи во сабота, на 6 мај 2023 година, во Вестминстерската опатија. На церемонијата заедно со кралот...
Познати

Со новиот крал ќе живеат уште два нови члена во семејството – ова е првпат во историјата да се случи вакво нешто во палатата, иницијатор е Камила

Вдомените кучиња на Чарлс и Камила, Бет и Блубел, ќе се вселат во Бакингемската палата со кралот и кралицата. Тие се први вдомени кучиња...
Познати

Големите промени доаѓаат од Камила која се уште не е седната на тронот – летаат откази во кралскиот дворец, за овие луѓе веќе нема место таму!

Додека кралот Чарлс III ги презеде официјалните должности како крал на Англија по смртта на неговата мајка, кралицата Елизабета II, се...
Познати

СРАМЕН ПОТЕГ НА КАМИЛА ПАРКЕР: Постапката на новата кралица се смета за нејзино најголемо промашување во историјата – ЕВЕ ЗА ШТО СЕ РАБОТИ (ФОТО)

Изгледа дека новата кралица продолжува да ја копира Лејди Ди секогаш кога ќе добие прилика… Не стивнува интересот за настаните за време...