камени мост

Пронајдени се 4 резултати на тема „камени мост“
Занимливости

Светски познат сајт објави 20 фотографии од импозантни градби и нивната промена со текот на годините- меѓу нив и Камениот мост

Без разлика дали станува збор за човечки раце или природен фактор светот секогаш се менува. Иако луѓето свесни за тоа речиси никој не...
Скопје

Ќе ви го стопли срцето: Овој потег на пожарникарите среде камениот мост предизвика бура од позитивни реакции (ФОТО)

На социјалните мрежи вчера се појавија фотографии кои предизвикаа лавина од позитивни коментари. Станува збор за пожарникари кој спасија...