Камала Харис

Пронајдени се 9 резултати на тема „Камала Харис“
Вести

Бајден со сопругата и Камала Харис со сопругот служеа оброци во пресрет на Денот на благодарноста (ФОТО)

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил пакуваа оброци со мисирка и слатки компири во Централната кујна на ДЦ, организација...
Занимливости

Симпсонови уште пред 21 година предвидоа како ќе биде облечена Камала Харис- модната комбинација е потполно иста! (ФОТО)

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, рамо до рамо со актуелната потпретседалка Камала Харис дојде до победата на изборите одржани...