калиопи букле

Пронајдени се 10 резултати на тема „калиопи букле“
Познати

Калиопи го возврати ударот кон српската новинарка која ја нападна- од нејзините зборови веднаш ќе ви стане јасно кој е во право!

Македонската пејачка Калиопи Букле со огласи по изјавата на српската водителка Весна Дедиќ, која за медиумите раскажала дека никогаш...
Познати

Српската водителка Весна Дедиќ откри дека Калиопи повеќе никогаш нема да ја повика да гостува во нејзината емисија: Ми се закануваше со отказ…

Весна Дедиќ, познатата српска ТВ водителка и автор на популарната емисија „Улица Балканска“ која по долги години на РТС однеодамна...
Познати

Овие зборови не ги очекуваше ниту тој самиот- Еве што му порача Калиопи на поранешниот сопруг на овој голем ден во неговиот живот

Македонската дива Калиопи и нејзиниот поранешен сопруг, актерот Васил Зафирчев и после разводот останаа во добри односи. За неговиот...
Познати

Се ожени познатиот пејач на „Ѕвездите на гранд“, на свадбата и познатата македонска пејачка која блесна со новиот имиџ (ФОТО)

Некогашната „Ѕвезда на Гранд“ и младиот пејач, Стеван Анѓелковиќ вчера се ожени со неговата повеќе годишна девојка Наташа. Стеван...