калина велевска

Пронајдени се 15 резултати на тема „калина велевска“
Вести

Пет месеци по трагедијата: Родителите бараат одговори на местото каде загинаа Калина и Александар – нови детали за кобниот ден

„Поминаа пет месеци од несреќата и се уште не можам да си објаснам како се случи тоа. Сите сме потресени бидејќи вашите деца се првите...
Вести

Два месеци по трагичната смрт на Калина и Александар: Документи уште се чекаат, семејствата бараат одговорност!

Два месеци по смртта на младите Калина и Александар јавното обвинителство се уште ја чека документацијата од грчката страна за трагичниот...
Вести

НОВИ ДЕТАЛИ: Македонските спасувачи мобилизирани еден час пред Калина и Александар да бидат пронајдени мртви

Дирекцијата за заштита и спасување, иако подготвена, не излезе на терен во потрага по планинарите Александар Миновски и Калина Велевска,...
Вести

ОЈО ја истражува трагедијата на Кајмакчалан: Ќе им се прегледуваат мобилните на починатите, ќе се “чешла“ Трансверзалец

Основното јавно обвинителство Скопје постапува за расветлување на настанот на планинскиот врв Кајмакчалан, во кој животот го загубија...
Вести

Се даваат изјави, останаа многу прашања: Зошто 50 лица планинареа на невреме и како се одвоија од групата Калина и Александар?

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајцата планинари Калина Велевска...
Вести

ФПСМ ќе прави детална анализа за загинатите планинари: Семејствата заслужуваат да ја знаат вистината за трагичниот настан

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите...