кајмакчалан

Пронајдени се 12 резултати на тема „кајмакчалан“
Вести

НОВИ ДЕТАЛИ: Македонските спасувачи мобилизирани еден час пред Калина и Александар да бидат пронајдени мртви

Дирекцијата за заштита и спасување, иако подготвена, не излезе на терен во потрага по планинарите Александар Миновски и Калина Велевска,...
Вести

Неофицијално- причината за смртта на планинарите на Кајмакчалан била хипотермија, телата утре ќе бидат предадени на семејствата

Се утврдуваат причините за несреќата, кој и каква одговорност ќе понесе, ќе соопшти Федерацијата на планинари. Според информации до...
Вести

Неколку верзии се вртат во јавноста за трагедија- „Трансверзалец“ ги замоли планинарите да се воздржат од изјави

Планинарското друштво „Трансверзалец“ најави дека во наредните денови, најдоцна до петок, ќе се обрати во врска со трагедијата која...