кафуле

Пронајдени се 25 резултати на тема „кафуле“
Занимливости

Место каде што се исплати да бидете фини: Во овој локал добивате гратис кафе ако љубезно се однесувате со персоналот (ВИДЕО)

Во шангајското кафуле „Love Coffee“ посетителите секојдневно можат да добијат бесплатно кафе, но само под еден услов. Мораат љубезно да...
Хроника

Огнена стихија пред Новата година: Изгоре познато кафуле во центарот на Прилеп, штетата над 200.000 евра

Според Станко Колески, командир на прилепската противпожарна единица, повикот за огнената стихија го примиле во 3:33 часот и веднаш интервенирале....