кафеана

Пронајдени се 26 резултати на тема „кафеана“
Хроника

Предновогодишна драма во Македонија: Пијани малтретирале гости во кафеана, тепале полицајци и му се заканувале на сопственикот

Рано утрово по полноќ, во Полициската станица -Тетово, Д. П. (1992) од Тетово  сопственик на Угостителски објект „Мерак“, пријавил дека ...