кадети

Пронајдени се 4 резултати на тема „кадети“
Вести

Спасовски го прекршува договорот потпишан пред почетокот на обуката: Кадетите се закануваат со тужби доколку не бидат вработени

Незадоволни од тоа што не се уште немаат добиено договори за работа, кадетите од генерацијата 2017/18 денеска повторно излегоа на протест...
Вести

Кадетите протестираа пред МВР: Зошто Спасовски не ни дозволува средба на која ќе ни објасни зошто немаме договори за вработување?

Кадетите од генерацијата 2017/18 денеска повторно излегоа на протест пред Министерството за внатрешни работи за да го изразат својот револт...