кабул

Пронајдени се 94 резултати на тема „кабул“
Вести

НАПАД ВО КАБУЛ: Експлозија во џамија додека траел погребот на мајката на талибанскиот портпарол – има и погинати (ФОТО)

Неколку луѓе загинаа во експлозија во близина на џамија во Кабул, јавуваат светските медиуми. Нападот бил извршен за време на погребот...
Вести

Татко од Кабул ја продава ќерката за да го прехрани семејството – вистинска приказна која ќе ви разбуди тага и гнев

Мир Назир, 38-годишен поранешен полицаец од Кабул, Авганистан, се соочува со најтешката одлука во животот, одлука што може да му го скрши...
Вести

Републиканците бараат импичмент за Бајден по нападот во Кабул – сериозно расклатено неговото претседателство

„Дали Бајден треба да поднесе оставка или да добие отказ поради неуспесите во Авганистан? Да. Но, тоа на ќело ќе ни ја остави потпретседателката...