јужна кореја

Пронајдени се 133 резултати на тема „јужна кореја“
Вести

Јужна Кореја ќе ги подобри одбранбените системи за да одговори на повредите на нејзиниот воздушен простор

Јужнокорејскиот претседател Јун Сук-Јол нареди подобрување на одбранбените системи за да реагираат на објекти што го нарушуваат воздушниот...