јулија портјанко

Пронајдени се 4 резултати на тема „јулија портјанко“
Ракомет

Починала на бензинска пумпа на автопатот кај Велес: Докторката која прва пристигнала раскажа за тешката загуба на репрезентативката

Јулија Партенко почина на 38-годишна возраст, а како што наведува велешкиот портал „ТиРековМиРече“, несреќниот настан се случил во...
Ракомет

Ова е причината за трагичната смрт на македонската ракометарка – блиските во шок и неверување: Со години се обидуваше да стане мајка

Веста за ненадејната смрт на поранешната македонска репрезентативка Јулија Портјанко Николиќ, денес ја потресе јавноста. Младата жена...