југохром

Пронајдени се 4 резултати на тема „југохром“
Вести

Мицкоски: Трета година како Заев и неговиот тим дрско лажат дека ќе го рестартираат Југохром, по трет пат пролонгираа едно исто ветување

Да ги тргнеме розевите очила на Заев и Владата на страна, и ќе видиме гола борба за егзистенција на нашите граѓани. Трета година како...
Вести

Зборот е збор, лагата е лага: Заев вети дека Југохром ќе почне со работа најдоцна до април, сега велат дека не може да се дадат рокови

Премиерот Зоран Заев, министрите во неговата Влада, пратениците на владејачкото мнозинство, градоначалниците од СДСМ избрани на последните...