јсп скопје

Пронајдени се 133 резултати на тема „јсп скопје“
Скопје

ЈСП СО ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО СТУДЕНТИТЕ: Доколку не го направите ова, ќе ви се издаде записник во линиска контрола

Од утре, четврток (1.04.2021 год) сите студенти кои ги исполнуваат условите за користење на годишен студентски билет за бесплатен јавен превоз...
Скопје

ЈСП Скопје со важно известување за јавниот превоз поради полицискиот час – ова е новиот возен ред на сите автобусите

JСП Скопје информира дека од денеска, среда (10.03.2021 год) јавниот превоз ќе сообраќа до 22 часот. Режимот на јавниот превоз е согласно одлуката...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Додека скопјани се во карантин Шилегов од одмор во Маврово распиша уште еден оглас за партиски вработувања, овој пат во ЈСП

Владата го затвори Скопје, а Шилегов ужива во Маврово и распишува нов оглас за партиски вработувања во ЈСП. Додека скопјани се во карантин...