Јово Вангеловски

Пронајдени се 8 резултати на тема „Јово Вангеловски“
Вести

Заев побара, Заев доби разрешување на Вангеловски: Кој ги пренесе денес неговите пораки до „независното“ судство ?

Се остварува наредбата на Зоран Заев за paзрешување на претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски. Денеска Судскиот совет одржа...
Вести

Вангеловски: Денеска ќе биде објавена одлуката за притворите на пратениците и други осомничени за настаните во Собрание

Претседателот на Врховниот суд на РМ Јово Вангеловски денеска за МИА изјави дека очекува во текот на денов да биде објавена одлуката...