Јовица Страшевски

Пронајдени се 12 резултати на тема „Јовица Страшевски“
Вести

Страшевски преку отворено писмо до Џолев: Секој ден се повеќе и повеќе се заглавувате во вашите незаконски постапки

Адвокатот Јовица Страшевски преку отворено писмо до јавноста му се обрати до колегата Иван Џолев кој е претседател на Основниот Кривичен...
Вести

Кога ти гори под нозе: Поротничката се повлече поради истечен мандат, но брзајќи да се осудат Јанакиески и Трајковски, Судот не ја констатира оставката

Судскиот совет веднаш да го констатира престанокот на функцијата на поротничката Лилјана Ивановска-Кочковска, бараат поголем број...
Вести

Страшевски: Конечно завладеа правото, поранешната судија-поротник Ивановска-Кочковска поднела неотповиклива оставка

Конечно во Македонија завладеа правото! Проработи “Слободата на совеста која е признаена насекаде“, вели адвокатот Јовица Страшевски...