Јован Тозиевски

Пронајдени се 16 резултати на тема „Јован Тозиевски“
Вести

Тозиевски: Ресен го наследив со блокирана сметка, централната власт активно работи против Ресен и заштитата на Преспанското езеро

И покрај наследената блокирана општинска сметка, со сопствени средства и добро менаџирање на општинскиот буџет, успеавме да реализираме...
Општини

Тозиевски од Ресен: Во тек е инвестиција од 5.5 милиони, која опфаќа реконструкција на улица, атмосферска канализација и нови водоводни приклучоци

На  улицата „Илинденска“ во Ресен се одвиваат градежни активности во вредност од 5,5 милиони денари. Заедно со атмосферска канализација...
Вести

Милошоски од Ресен: Победата на листата на советници ќе ја поткрепиме и со градоначалник, излезете масовно и гласајте за Јован Тозиевски

Граѓаните се прилично незадоволни од лагите на актуелниот градоначалник на Ресен, ошаревски од кого што повеќе лаже само премиерот...
Општини

Трипуновски: Новата влада на ВМРО-ДПМНЕ заедно со Јован Тозиевски како градоначалник ќе го реши проблемот со откупот на јаболкото

Почитувани граѓани на Република Македонија, се наоѓам во срцето на Преспанскиот регион во ресенско, каде што денеска во средбите со...
Општини

Тозиевски за денот на јаболкото од Ресен: Поддршка за секој кој сака да инвестира во откупни центри за јаболка, јаболкото ќе го вратиме на пиедесталот

Традиционално, октомври е месец на берба на јаболката. А, Преспа е баш позната по тоа – Преспанското јаболко, бренд кој што заслужува...
Вести

„Коалиција на Екипкани“ ги повикува Египкани во вториот круг да ги подржат Пецаков за Охрид и Тозиески за Ресен

Претставниците на Неформалната граѓанска иницијатива ,,Коалиција на Египќаните,, потпишаа Меморандум за соработка со претседателот...
Општини

Тозиевски: Јаболкопроизводителите ќе си го добијат заслуженото, а локалната самоуправа ќе биде нивни партнер

Кандидатот за градоначалник на Општина Ресен од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Тозиевски за време на неговиот говор на денешниот митинг...
Општини

Тозиевски: Продолжуваат лакрдиите во Општина Ресен- овој пат станува збор за неуспешниот наместен тендер за чистење на крајбрежјето на Преспанското езеро

Продолжуваат лакрдиите во Општина Ресен… Овој пат станува збор за неуспешниот наместен тендер за чистење на крајбрежјето на Преспанското...
Вести

Тозиевски: Законот за некого е мајка за некого маќеа, бараме на преспанските овоштари да им се исплатат неколкуте милиони евра од страна на регистрирани откупувачи

На барање на група земјоделци кои се запрепастени од селективниот пристап на власта, како советничка група бевме замолени да покренеме...
Вести

Тозиевски: 150 ученици останаа без превоз кој им е загарантиран, градоначалничката на Битола не сака да потпише

Денес во Ресен се случи немил настан каде околу 150 ученици од Општина Ресен кои што средното образование го продолжиле во Битола, останаа...