Јован Стојоски

Пронајдени се 9 резултати на тема „Јован Стојоски“
Останати спортови

„Сакам да ја направам Македонија горда“ – за Стојоски е чест да настапува под македонско знаме во Токио

Македонскиот атлетичар ги прави последните подготовки пред настапот на Олимписките Игри во Токио. Трката на 400 метри е закажана за први...