јован стојаноски

Пронајдени се 13 резултати на тема „јован стојаноски“
Општини

Семејството на починатиот градоначалник на Охрид со благодарност до сите граѓани за искажаната поддршка и почит

Семејството на прерано починатиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, до сите граѓани на Охрид, упати зборови на благодарност...
Општини

Шикоски: СДСМ и градоначалникот на Охрид создадоа колапс во образованието, учениците веќе трета недела ги немаат сите учебници

Од Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид велат дека дневните политики во образованието се примарна цел на оваа локална Власт. Советникот...