Јован Јаулески

Пронајдени се 34 резултати на тема „Јован Јаулески“
Вести

Јаулески: Денес нашата генерација се соочува со насила одземено име и идентитет, непочитувајќи ја одлуката на македонците искажана на референдум

Денеска во Кавадарци се одржа трибина во организација на УМС Кавадарци на која свое обраќање имаше претседателот на УМС Јован Јаулески...
Вести

Јаулески: Пораката која што власта на Заев им ја дава на младите е дека рекетот, криминалот и корупцијата се единствениот успешен бизнис

Младите се срамат од Заев и малата тесна клика која го брани. Зоран Заев е синоним на антиевропски вредности. Нема аспект од општеството...
Вести

Јаулески: Петти ден продолжува агонијата на студентите, надлежните се уште без списоци за примени студенти во домовите

Претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески вели дека студентите наместо да се сретнат со ветените од власта, нови и реновирани...
Вести

Јаулески: 4000 студенти чекаат смештај и за полагање во испитната сесија патуваат секојдневно од своите родни места, одговорност мора да има веднаш

На младите не им е гајле кој доцни. 4000 студенти чекаат смештај и за полагање во испитната сесија патуваат секојдневно од своите родни...
Вести

Јаулески: МОН и Студентскиот центар се уште ги немаат објавено списоците со примени студенти за вселување по студентски домови

Денеска официјално требаше да почне вселувањето на студентите во студентските домови на територија на Град Скопје. Како што гледате...
Вести

Јаулески: Во пресрет на 12-ти август интернационалниот ден на млади, Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ организира денови на млади

Во пресрет на 12-ти август интернационалниот ден на млади, Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ организира денови на млади кои ќе бидат...
Вести

Јаулески до Заев и Каевски: Ова се вашите успешни политики- Македонија е земја со најголема младинска невработеност во Европа

Зоран Заев, Дарко Каевски ова се вашите успешни политики – Македонија е земја со најголема младинска невработеност во Европа. Младинската...
Вести

Јаулески: ВМРО-ДПМНЕ со намалувањето на партиципацијата за студентите им овозможи на голем број млади да се запишат на факултет

Во Отвореното студио на телевизија Алфа, вечерва гостуваше претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулевски. Тој...
Вести

Јаулески до Каевски: Младите ќе ви го нанесат најголемиот пораз, бидејќи роднините на Мира Дизел ги вработувате, а висококвалификуван млад кадар го отфрлате и си заминува од државата

Најголемиот пораз на СДСМ ќе му го нанесат младите истакна претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулевски во...
Вести

Јаулески: СДСМ две години не направи ништо суштински за да ги задржи младите да останат во земјата, илјадници се иселија

Најголемата мерка на СДСМ за намалување на невработеноста е забрзаното иселување на младите кое ни се случува откако тие дојдоа на...