јосип броз тито

Пронајдени се 16 резултати на тема „јосип броз тито“
Занимливости

Се огласи репортерот од Индонезија за CNBC со името Тито Босна кој стана хит во регионот- објасни како неговиот татко му го дал името (ФОТО)

Репортер од Индонезија кој известува за каналот CNBC, стана вистински хит на Балканот, благодарение на неговата необична комбинација...
Познати

Далеку од очите на јавноста: Ова е правнуката на Тито, но кога ќе ја видите нејзината ќерка со длабоко деколте ќе ви се помати во умот (ФОТО)

Правнуката на Јосип Броз Тито, Саша Броз на својот Инстаграм профил објави фотографија со својата ќерка Сара. Фотографијата е направена...