Јордан Камчев

Пронајдени се 21 резултати на тема „Јордан Камчев“
Вести

СКАНДАЛ ПРЕД ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА: Еврокомесарот Фигел дошол во посета кај Камчев и најпрво не го пуштиле – добил дозвола по притисокот од Брисел

Јан Фигел, поранешниот Еврокомесар и специјален пратеник за човекови права денеска наместо да го посети бизнисменот Јордан Камчев...
Вести

Алармантна здравствената состојба на Камчев, во КПУ Затвор Скопје нема дежурен доктор ниту му се дава соодветна терапија

Денес, при редовната посета на г-динот Камчев, од страна на дел од неговиот правен тим повторно е констатирано она кое изминатите неколку...
Вести

Каракачанов за Инфомакс: Да сакаше Камчев да избега со помош на трета држава ќе го земевме со дипломатско возило и никој немаше да дознае

Красимир Каракачанов во телефонска изјава за „Инфомакс“ изјавил дека Зоран Заев во Македонија сака да им ги земе парите на успешните...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали притворот на Камчев е за да не се дознае каде завршиле парите од Рекетот кои треба да се бараат кај Зоран и Вице Заев?

Прво осудениот во Рекет Бојан Јовановски јавно посочи дека милионот на Камчев од изнудениот рекет треба да се бара кај Зоран и Вице...