јоханес хан

Пронајдени се 54 резултати на тема „јоханес хан“
Вести

Три дена по случајот Рекет кој ја стресе Македонија се огласи Хан на Твитер- еве што им порача на учесниците во рекетирањето

Три дена по откривањето на начинот на кој се одвивал рекетот од страна на Боки 13 се огласи и комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан. Тој...
Вести

Мицкоски- Хан: Сериозните скандали го рушат кредибилитетот на земјава и ја подриваат правната држава загрозувајќи ја и европската иднина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување...
Вести

Хан: За жал малцинство земји-членки не прифатија отворање на преговори, Европа уште еднаш и ја затвори вратата на Македонија

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на прес-конференцијата по министерскиот состанок за општи работи на ЕУ на кој повторно се...