јо

Пронајдени се 33 резултати на тема „јо“
Вести

Мицкоски: Изборот на новиот шеф на JO е партиско политички договор на власта, по промените, обвинителството и судството ќе бидат ослободени од партиско -политички договори и стеги

При денешната посета на општина Зелениково претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање во однос...
Вести

„ДКСК и ЈО да отворат случај за аферата Броило, во која Ковачевски и Паунов преку соларен картел заработиле 26 милиони евра“

ДКСК и ЈО да се охрабрат и да отворат случај за Димитар Ковачевски и неговиот кум Паунов кои на сомнителен начин заработиле 26 милиони...
Вести

Стефанова, Ајро, Пеливанов, Поп Трајкова и Колариќ се нови обвинители во ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција

Советот на јавните обвинители на денешната седница за јавни обвинители во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал...
Вести

Велјановски: ЈО да отвори истрага, кај кого завршиле ветените 4 милиони евра поткуп кои Дака му ги вети на Кичеец за ШИК Јелак!?

300.000 евра, гратис 2.000 квадрати, 2 милиони евра откако работата ќе биде завршена и уште два милиони евра за друг, ова е поткупот за бетонската...
Вести

За предметите на СЈО кои незаконски беа префлени во ЈО, Дескоска вели дека не е сигурна дали Јанева сама ги пишувала писмата

Во вечерашната емисија „Само Вистина„ министерката за правда, Рената Дескоска фрли сомнеж за тоа дали Катица Јанева самата ги пишувала...