јелена розга

Пронајдени се 46 резултати на тема „јелена розга“
Познати

ДОБИВ ШАМАР: Јелена Розга си ја отвори душата, никогаш не била потажна – поради ударот морала да го откаже концертот во родниот град

Јелена Розга била на само чекор до остварување на својот сон. Таа се подготвуваше по втор пат да ја наполни „Спаладиум арена“ во...
Познати

Носи ли Јелена Розга гаќички: Пејачката во најпровокативно издание досега и во провиден фустан кој ќе го гледаат особено мажите со часови (ФОТО)

Хрватската пејачка Јелена Розга е една од најдобрите вокали во регионот, позната е по моќните балади, но и по брзите песни и певливи...
Познати

Со години ја криела вистината за нејзиното здравје! Јелена Розга и призна на јавноста, ни лекар не може да и помогне

Хрватската пејачка Јелена Розга е зафатена со подготовка на својот нов албум, а во февруари следната година ја очекува голем концерт...
Познати

Јелена Розга поради болеста не смее да се здебели ниту килограм повеќе – ова е нејзиното мени кое го практикува секојдневно

Пејачката Јелена Розга која има 57 килограми, вели дека поради проблемите со штитната жлезда не може да се здебели ни пола килограм. На...
Познати

Розга има постара сестра, но никој не знае како изгледа: Јелена не објавила ниту една заедничка фотографија со Јулија!

Малку е познато дека Јелена Розга (44) има сестра, но веројатно е малку е и чудно што и покрај долгогодишното опстојување на познатата...
Познати

Пукна тиквата: Јелена Розга во Македонија дојде сама, го остави момчето кое буквално и беше сродна душа (ФОТО)

Хрватската пејачка Јелена Розга повторно е сама веќе неколку месеци откако во медиумите одекна веста дека убавата сплитчанка е заљубена...
Познати

Сирена со џиновски гради во бикини- еве со која мистериозна убавица Стјепан Хаусер ја замени поранешната девојка Јелена Розга (ФОТО)

Хрватскиот виолинист Стјепан Хаусер (34) го привлече своето внимание во јавноста овие денови откако на својот Инстаграм профил сподели...
Познати

За обична прошетка носи комбинација која чини брдо пари: Сите гледаа во Розга среде улица која се прошета со шест илјади евра (ФОТО)

Хрватската пејачка Јелена Розга (43) неодамна објави фотографии од својата прошетка, а наместо таа целото внимание го привлече нејзината...