јазик

Пронајдени се 22 резултати на тема „јазик“
Вести

Груевска Маџоска и Котлар со ист став: Заев има единствен план а тоа е распродажба на нашата историја, јазик и идентитет

Професорките Симона Груевска Маџоска од Институот за македонски јазик и Наташа Котлар од Институтот за национална историја се на ист...
Вести

Заев молчи за предлогот на Мицкоски за резолуција за заштита на македонски јазик, Пендаровски го кара народот дека не слушал бугарска музика

Зоран Заев се уште молчи по предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се разгледа можноста во македонското собрание...