„Јавна соба“

Пронајдени се 37 резултати на тема „„Јавна соба““
Вести

Платформа за родова еднаквост: ЈО да го расчисти случајот „Јавна соба“ и да започне да работи на случаите на родово-засновано насилство

Платформата за родова еднаквост денес одржа прес-конференција на која упати барања до Јавното обвинителство и Советот на јавни обвинители...
Вести

Платформата за родова еднаквост повторно на марш на 8 март, итно преземање на мерки за расчистување на случајот „Јавна соба“

Платформата за родова еднаквост, мрежа од здруженија кои работат на унапредување на родовата еднаквост и организатори на протестите...
Вести

Случај „Јавна соба“: Приведени 4 лица, извршени претреси, телефони на вештачење- МВР ќе ги изнесе сите докази пред Обвинителство

МВР апсолутно ги поддржува барањата на граѓаните во однос на „Јавна соба“. Веќе се приведени четири лица, извршени се претреси, одземени...
Вести

Пешевска: Барањата на граѓаните се и наши барања, излеговме денес да дадеме поддршка на протестот за поддршка на жртвите од групата на телеграм

ПРОТЕСТ ЗА ПОДДРШКА НА ЖРТВИТЕ НА ГРУПАТА “ЈАВНА СОБА” НА ТЕЛЕГРАМ! БАРАЊАТА НА ГРАЃАНИТЕ, СЕ И НАШИ БАРАЊА! Убав сончев ден за...
Вести

Исповед на жртвата Ана за КУРИР: Се разочарав од полицијата и нивниот третман, еве каква казна би им одредила на креаторите на „Јавна соба“ (ВИДЕО)

Никој не може да одговори како јас се најдов во „Јавна соба“, таму има многу девојки, така да ете некој мислел дека ете мене треба да...
Вести

Психолог Секуловска во интервју за КУРИР открива: Со што се соочуваат жртвите на насилство, што крие „Јавна соба“ и како институциите треба да реагираат!

Македонската јавност е загрижена откако по една година, повторно на виделина излезе постоењето на „Јавна соба“, група во која се споделуваат...
Вести

Д-р Ралева за Курир: „Јавна соба“ може да има сериозно влијание врз самопочитта, совети и за ризичните „Тик Ток“ предизвици

Случајот со „Јавна соба“ ја бранува јавноста. Злоупотребата на фотографии, снимки може сериозно да влијае врз жртвите. За тоа како...