јавна администрација

Пронајдени се 17 резултати на тема „јавна администрација“
Вести

Јавноста со жестока критика за работата на Манчевски и СДСМ, дури 35,6 проценти од граѓаните сметаат дека администрацијата е повеќе партизирана денес отколку пред 5 години

Јавноста критички е настроена кон Владата на СДСМ и работата на минситерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски...
Вести

Административците реагираат по изјавите на Заев за нивна непродуктивност: Зошто вработени со 25 години искуство се помлади референти, а новопримени стануваат директори и министри?

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ) реагира на изјавите на премиерот Зоран...
Вести

Експресно и без дискусија во Собранието: Помина првото читање на Законот за државни службеници, се спрема чистка во јавниот сектор и целосна партизација

Злоупотребувајќи го отсуството на ВМРО-ДПМНЕ од Собранието, парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ денес во експресна процедура...