јавен ред и мир

Пронајдени се 4 резултати на тема „јавен ред и мир“
Хроника

Предновогодишно лудило во скопските кафеани: Нападнати две лица, маж кршел чаши бидејќи не му дозволиле да остане

Министерството за внатрешни работи изминатата ноќ регистрираше три случаи на нарушување на јавниот ред и мир во три угостителски објекти...