јасна мандиќ

Пронајдени се 11 резултати на тема „јасна мандиќ“
Вести

Фросина Ременски ослободена од обвинение за „Меѓународен сојуз“: Јасна Мандиќ доби 4 години затвор, таткото на Боки 13 осуден на условна казна

Кривичниот суд – Скопје денеска ја објави пресудата за предметот „Меѓународен сојуз”, каде првообвинет се Бојан Јовановски – Боки...
Вести

Василевска: Дали финансирањето на владата на НВО на Мандиќ е поткуп за влијание пред почеток на судењето за Рекет 2?

Владата на СДСМ и дава пари на Јасна Мандиќ Ерцеговиќ, обвинета во Рекет 2, а која сега се наоѓа во домашен притвор. Невладината организација...