јанушев

Пронајдени се 22 резултати на тема „јанушев“
Вести

Јанушев: По големата победа на 15-ти јули ќе работиме интензивно и напорно за враќање на македонското национално достоинство, тоа е нашиот аманет!

Вечерва од Пробиштип генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 3 Игор Јанушев ги запраша членовите на СДСМ и неговиот против...
Вести

Јанушев: Во програмата е предвидено да се донесе закон каде сите политичари ќе одговараат за својот нелегално стекнат имот

„Сите кои што се занимаваат со јавни функции особено политичарите ќе треба да докажат од каде и како го стекнале својот имот, а тоа го...
Вести

Јанушев: Во следниот четиригодишен мандат ВМРО-ДПМНЕ ќе успее да реализира нешто повеќе од 4 милијарди евра домашни и странски инвестиции

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Јанушев на средба со ловното здружение од Виница: Се обврзавме на целосна ревизија на постапките со кои беа одземени ловишта во изминатиот период од 4 години

Во Виница се сретнавме со членовите на ловното здружение. Разговаравме за нашите проекти од програмата кои се однесуваат на оваа гранка. Се...
Вести

Јанушев од Илинден: Конечно ќе изградиме нов клинички центар во Скопје, 8-ми септември ќе биде дополнителен клинички центар и клинички болници во Штип и Тетово

Носителот на листата за пратеници од ИЕ 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес се обрати пред граѓаните на Општина Илинден. СДСМ, Заев и Николовски...
Вести

Јанушев: Со новиот закон за ЈО сето она што го слушнавме за Заев и неговата поврзаност со „Рекет“ нема да може да се користи како доказ

Законот за јавно обвинителство никогаш не може да го види светлото на денот, истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев...