јани макрадули

Пронајдени се 23 резултати на тема „јани макрадули“
Вести

Комисија за животна средина на ВМРО-ДПМНЕ: Дали додека ЕУ сака да се опоравува „зелено“, нашиот Јани спие во зимски сон?

Комисијата за животна средина на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува дали додека ЕУ сака да се опоравува „зелено“, „нашиот“...
Вести

Македонија вечерва се гуши: Додека Лисиче е најзагадено, Макрадули на крајот на зимата ветува субвенции за инвертор клими

Македонија вечерва повторно се гуши. И додека граѓаните едвај чекаат да помине зимото и загадениот воздух со него, заменик министерот...
Вести

ФОТО: Македонија се гуши, а заменик министерот за животна средина се среќава со поранешни партиски секретари

Цела Македонија се гуши во енормно загадување, а надлежните молчат. Ветените предизборни и постизборни решенија се уште чекаат реализација,...
Вести

О2 иницијатива: Владата ги пренаменила средствата од и онака минималните 2 милиони евра предвидени за намалување на аерозагадувањето

О2 иницијативата денеска сподели видео преку кое ги сумира сите лаги ветени од заменик министерот за животна средина Јани Макрадули. -Во...
Вести

Во Скопје не се дише ниту во лето- висока загаденост на Бит пазар и Центар, Макрадули заборавил да ја погледнете мапата на загаденост (ФОТО)

Во Скопје не се дише ниту во лето. На Бит пазар викендов било направено мерење на загаденоста во воздухот и споредба на истиот во лето...
Вести

СКАНДАЛ: Советник во град Скопје и ортак на Макрадули „лапнал“ 2.6 милиони денари од тендер склучен во четири очи!

Компанијата „БРИГАДА ДИЗАЈН“ од Скопје без тендер, во четири очи, добила две јавни набавки со вкупна вредност 2.632.815 денари (42.810 евра)...
Вести

НЕ ГО ЧЕПКАЈТЕ, СПИЕ: Градоначалникот си игра игрици на мобилен, министерот спие – скопјани се трујат! (ФОТО)

Додека жителите на Скопје се гушат во смог и токсични материи во воздухот, а низ државата владее општа нехигиена и непочитување на законите...
Скопје

Ќе има ли јавна дебата за гасоводот на Водно? Реџепи засега вели дека нема да прифати, Макрадули прифаќа, од кај Шилегов молк

На сртот на планината Водно веќе е започната изградбата на гасоводот, против кој се повеќе граѓански организации, но власта не отстапува...