јанез јанша

Пронајдени се 46 резултати на тема „јанез јанша“
Вести

Мицкоски: Се чув со Јанша тој негира дека е кретор на документ за промена на границите, но ми спомна дека за некаков сличен документ разговара Заев, еве нека кажат за што станува збор

Јас денеска разговарав со премиерот на Словенија, господинот Јанша бидејќи сме ете и пријатели, тој пак друго ми кажа. Тој пак ми кажа...
Вести

ЈАНША ДО СОРОС: Твоите валкани пари за т.н. невладини се најсилниот генератор на конфликти во Европа и ја уриваат демократијата

Словенечкиот премиер Јанез Јанша жестоко му одговори на Твитер на Џорџ Сорос, кој го критикуваше договорот на ЕУ со Унгарија и Полска...
Регион

Јенс Шпан ги истакна условите според кои компаниите во таа држава може наскоро да продолжат со работењето

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан ги истакна условите според кои компаниите во таа држава може наскоро да продолжат со работењето. Имено,...