Јагода шахпаска

Пронајдени се 28 резултати на тема „Јагода шахпаска“
Вести

Петрушевски: Шахпаска да се охраби и да не се плаши од Царовска, да побара одгoворност од нејзината свекрва и директорката на „Ангел Шајче“

И неколку дена по труењето на педесетина дечиња во кумановската градинка „Ангел Шајче“ молчи директорката на градинката и свекрвата...
Вести

ВИДЕО: Додека во време на пандемија народот е оставен сам да се снаоѓа – Заев, Филипче и Шахпаска на државна сметка со хеликоптер во посета на Прилеп!

Премиерот Зоран Заев призна дека тој заедно со министрите од неговата Влада, Венко Филипче и Јагода Шахпаска во Прилеп пристигнале...
Вести

Градинките остануваат отворени и покрај 19 новозаразени деца и 55 вработени во една недела: Шахпаска уверува дека ситуацијата е под контрола

Состојбата поврзана со ковид-пандемијата во детските градинки е стабилна и тие остануваат и натаму отворени, но ситуацијата се следи...