јаболка

Пронајдени се 25 резултати на тема „јаболка“
Вести

ЛУЃЕТО ВО ПРЕСПА ВО ОЧАЈ: Ги фрлаат јаболката во езеро бидејќи нема каде да ги продадат- власта глува за нивниот проблем

Видео од исфрлени јаболка во водите на Преспанското Езеро објавено е на фејсбук страницата „Моја Преспа! Мојот Ресен! Мојата Судбина“....
Твитови

ВИДЕО: Еве го животот на Заев за јаболкарите од Ресен- пак да трчате да го гласате и да му верувате на глупостите што ги тресе

Еве го животот на Заев за јаболкарите од Ресен. Пак да трчате да го гласате и да му верувате на глупостите што ги тресе Еве го животот...
Вести

Ресенските јаболкопроизводители организираа акција за собирање и донација на јаболка: Да се засрами министерот Николовски кој манипулира со нашите чувства

Со денешното доаѓање, ако и воопшто дојде,  на министерот за земјоделие Љупчо Николовски, после многу обиди и повици за негово доаѓање,...
Вести

Јаболкарите разочарани од власта која нема разбирање за нивниот проблем за пласманот на јаболка, решија да ги донираат

Јаболкарите разочарани од власта која нема разбирање за нивниот проблем за пласманот на јаболка, решија да ги донираат истите. Донацијата...
Вести

Трипуновски: СДСМ го клекна земјоделието на колена, над 60.000 тони јаболка во Преспа стојат во магацините неоткупени

Власта го клекна земјоделието на колена. Над 60 илјади тони јаболка во Преспа стојат во магацините неоткупени. Почнува новата сезона,...
Вести

ВИДЕО: Ѓорчев го потсети Заев за неговите ветувања за гарантиран откуп на јаболката, цената сега е за жал и срамота

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев вчера преку социјалните мрежи го потсети премиерот Зоран Заев за неговите дадени ветувања, нагласувајќи...