извршители

Пронајдени се 12 резултати на тема „извршители“
Економија

3,4 милиони евра профит направиле извршителите лани – вкупно во земјава има 99, а на прво место е жена која лани имала добивка од 130 илјади евра!

Речиси 3,4 милиони евра профит направиле лани 99 извршители, колку што ги има во државава, ексклузивно за Пари, открија од Комората на извршители....
Вести

Од утре над 33 илјади граѓани и фирми повторно ќе бидат блокирани од извршителите- никој не побарал одложување на извршувањата

Сметките на граѓаните и компаниите од утре пак ќе бидат„ достапни“ за извршување. Извршителите утре почнуваат со работа. Ќе се ивршува...
Вести

Македонски музичар поминува низ голгота: За наводен долг му се закануваат дека ќе му ја земат куќата и дека 3 деца ќе останат на улица

Македонскиот музичар Владимир Софрониевски, неговата сопруга и трите малолетни дечиња, деновиве минуваат низ вистинска голгота. Музичарот...